שאלות ותשובות בנושא ביטוחי הנסיעות לחו"ל וטיפים לפני עונת הקיץ:

כיסוי להוצאות רפואיות מעל מיליון וחצי דולר כנראה  מספיק בהחלט, במידה ויש צורך לרכישת הרחבה להחמרה במצב בריאות קודם אל תתפשרו על פחות מ-250,000$ במיוחד אם אתה טסים לארה"ב, שימו לב גם לשאר ההגבלות בפוליסות 500$ לא תמיד יספיק לתרופות או טיפולי חירום בשיניים, קחו בחשבון את ההשתתפות העצמית, רוב התביעות הם ליעוץ רפואי ותרופות ולכן מומלץ לא לרכוש ביטוח עם השתתפות עצמית גבוהה

רוב רופאי המשפחה בישראל ממליצים ליטול תרופות שונות בעיקר עבור טיפול בכולסטרול או יתר לחץ דם, במידה ואתם נוטלים את התרופות "הרגילות" תצטרכו לשלם בחלק מחברות הביטוח עלות כפולה עבור הרחבה למצב בריאות קיים וגם לקבל כיסוי מוגבל להרחבה שאולי לא הייתם צריכים לרכוש בחברה אחרת.

כיום בחברות עימם אנו עובדים,  אין צורך לסמן "כן" בהחמרה רפואית  במידה ומדובר בטיפול הורמונלי, ויטמינים או תוספי מזון, אלרגיה, גלולות למניעת הריון, כולסטרול, תת פעילות בלוטת המגן, קשב וריכוז, לחץ דם, בעיות שינה.

חשוב לוודא הרחבת הכיסוי במקרה של מטיילים ונסיעות למדינות מסויימות (בניגוד לביקור אצל הנכדים בכתובת מוכרת וידועה).

במידה ואחד מהנוסעים או בני משפחתו אינו בקו הבריאות מומלץ לתת דגש להרחבה לביטול/קיצור הנסיעה עקב מקרה של בן משפחה ( לברר מה ההגדרה של בן משפחה ומה החריגים לעניין זה החמרה במצב הבריאות הקודם.

הפוליסה לביטוח נסיעות אינה מכסה תאונה בעקבות פעילות המוגדרת כספורט אתגרי, אפילו שיט ביאכטה או נסיעה בג'יפ בדרכים לא סלולות נחשב כספורט אתגרי, וברוב החברות נדרש לרכוש הרחבה לספורט אתגרי לפעילויות שונות.

שאלות ותשובות לגבי הקורונה

כן, הכיסוי להוצאות רפואיות מכסה הוצאות רפואיות עקב הדבקות בקורונה בחו"ל עד גובה הכיסוי המרבי בפוליסה עבור מיון, אשפוז, בדיקות רופא, תרופות ובמקרי חירום הטסה רפואית להמשך טיפול בישראל

בחלק מחברות הביטוח ההרחבה הבסיסית לביטול/קיצור הנסיעה כתוצאה מאירוע רפואי כוללת גם כיסוי מוגבל להפסד תשלומים עקב ביטול/הארכת החופשה כתוצאה מבידוד/הדבקות בקורונה, וכן כיסוי עבור שהיית מלווה למבודד/חולה.

 כן, במיוחד ההרחבה מומלצת בעיקר למשפחות, לטיסות יקרות ולחופשות קצרות, במידה ורכשתם את הכיסוי לכל המשפחה ואחד מבני המשפחה נדבק או נכנס לבידוד תוכלו לתבוע פיצוי עבור ביטול נסיעה לכל המשפחה, הכיסוי כולל גם הארכת שהיה בחו"ל עקב בידוד למבוטח ולמלווה

לצערנו לא, הרחבה לביטול/קיצור הנסיעה מכסה רק אירועים רפואיים כגון הדבקות או בידוד.

כן. בכל מקרה עסקת הביטוח ללא התחייבות במידה והטיסה בוטלה/נדחתה תוכלו לבטל גם את הפוליסת ביטוח ולקבל החזר מלא.   (אלא אם הופעלה הפוליסה והתקבל תשלום).

נבדקתי לפני או אחרי ההגעה לשדה התעופה ונמצאתי "חיובי" לקורונה. מה קורה עכשיו?

אם רכשת במסגרת הביטוח גם את ההרחבה "ביטול או קיצור נסיעה במקרה של מגיפה", תקבל החזר בהתאם לגובה הכיסוי בפוליסה.

לכן מומלץ להרחיב את הכיסוי " ביטול או קיצור נסיעה במקרה של מגיפה.  

​​נאלצתי להיכנס לבידוד בלי שנמצאתי "חיובי" לקורונה, במהלך תקופה של עד 14 ימים לפני תאריך הטיסה. אני רוצה לבטל את כרטיסי הטיסה. מה קורה עכשיו?

· באופן כללי, אם רכשת במסגרת הביטוח גם את ההרחבה "ביטול או קיצור נסיעה במקרה של מגיפה", היא תיכנס לתוקף כעבור 3 ימים ממועד רכישתה. לכן, אם בשלושת הימים האלה נכנסת לבידוד, אינך מכוסה

· במקרה שחלפו 3 ימים מתאריך רכישת הביטוח, שבמסגרתו גם רכשת את ההרחבה הנ"ל, תקבל החזר בהתאם לגובה הכיסוי בפוליסה .

כניסה לסגר בחו"ל

אם רכשת את ההרחבה של "ביטול או קיצור נסיעה עקב מגיפה" תקבל אץ  ההוצאות עקב קיצור השהות עד לסך מקסימלי בנקוב בפוליסה

· גם פה מומלץ להרחיב את  הכיסוי בכדי שתוכלו לקבל  החזר  בגין הוצאות טיסה, ביטול המלון, ביטול השכרת רכב.

אם רכשת את ההרחבה של "ביטול או קיצור נסיעה עקב מגיפה" תקבל  ההוצאות עקב הארכת השהות בחו"ל עבור הוצאות לינה עד הסכום הנקוב בפוליסה. 

· גם פה מומלץ להרחיב את  הכיסוי בכדי שתוכלו לקבל  החזר  בגין הוצאות טיסה, הוצאות הלינה ועוד..

מעוניין לקבל פרטים נוספים: